Tayland Bar Kızları

Tayland Bar Kızları

Öncelikle şunu belirtelim, farkına varmanız gereken ilk şey aslında Pattaya’nın bar ya da go-go clubda çalışan kızları Pattaya’lı değiller aslında. Tayland’ın kuzey doğusunda bulunan kırsal Isaan bölgesinden gelmekteler.

Isaan, Tayland’ın en fakir bölgesidir. Her ne kadar tarımsal anlamda gelişmiş olsa da şehirleşme ve endüstriyel anlamda diğer bölgelerinde çok gerisinde kalmış. Her geçen yıl Isaan ile diğer bölgeler arasında ki zengin-fakir farkı giderek azalsada Isaan halkının gözü sürekli Bangkok yada diğer büyük şehirlerdeki iş fırsatlarında.

Tayland’da sanayi sektöründe çalışanların gelirleri bir hayli düşük. Isaan’dan çıkıp başka bölgelerde fabrikada çalışmaya başlasalarda ödenen ücretler onlar için yeterli olmayabiliyor. Bu sebepten ötürü çoğu genç Isaan kadınları kendilerini Pattaya’da buluyorlar. Kendi ağızlarından aktarıyorum amaçları ailelerine daha iyi besin fırsatları sunup daha kaliteli bir yaşam sürmelerini sağlamak ya da boşandıkları eşlerinden kendinlerine kalan çocuklarına iyi bir gelecek sağlamakmış. Piyango ise Avrupalı bir erkeğe kapak atmak. Daha önce başaranlar olduğu için her Thai kızı umutla bunu bekler aslında.

Bahsettiğim gibi Isaan bölgesinde yaşayan insanlar daha çok tarımla ilgilenen fakir kesimdir. Bu sebepten ötürü Pattaya’daki kızlarda bir kolejde yetişmiş batılı havası pek tabiki sezemessiniz. Giyimler biraz demodedir. Kimileri renk seçimlerinde bile başarısızdır. Tüm kızlarda aynısı olmasa da bar kızlarının içine girdiğinizde bunu fark edersiniz. Isaan bölgesi insanlarının da bir diğer özelliği aile bağlarıdır. Thaili bir bar kızı ile ilerleyen samimiyette sürekli ailesinden bahsetmesiyle bununda farkına rahatlıkla varabilirsiniz.

Sıradan bir Thai bar kızının, genç yada yaşlı farketmez(bu arada göründüklerinden her zaman daha yaşlıdırlar), mutsuz bir geçmişi vardır. Kötü bir evlilik, terk edilme hikayeleri, ortada kalmış çocuklar, alkolik eşlerden dayak yemeler, yada tembelliğin dibine vurmuş eve ekmek getirmeyen kocalar.

Pattaya’da karşılaştığınız bar kızlarının bir çoğunun önceki evliliklerinden en az bir çocukları olduğunu görebilirsiniz. Sadece çocukları değil çoğu zaman yaşlı aile fertlerine bakmakla da yükümlüdürler bu sebepten ötürü üzerlerindeki finansal baskı hayli fazladır.

Buraya kadar okuduktan sonra o genç güzel Thaili kızların neden Pattaya’ya geldiğini tahmin etmek zor olmasa gerek. Bu sebepten ötürü o meşhur efsane sözda aslında burdan gelir “No money, no honey…”

Onlar için herzaman kendi deyimleri ile “Money number one!” yani para hep ilk sırada. Sevgiliden öte sıcak yaklaşımlarının ardındaki para olgusunu göremezsiniz tabi. Ya da inanmak istemezsiniz. Araya şunu da sıkıştırmassam olmaz;

Pattaya’ya gidecekler, gidenler, gitmek isteyenler için ilk uyarı:

Samimiyete aldanıp kalbinizi dinleyerek hareket etmeyin. Unutmayın ki paranız yoksa onlar için sizde yoksunuz.

Makale Puanı

0 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Araç çubuğuna atla