Thai Halkının İlginç Özellikleri

Thai Halkının İlginç Özellikleri

Thai halkı…Bazen çok ilginç, bazen çok komik, bazen ise anlamsız gelen kültürleri ile bambaşka bir halk. Her ne kadar bizim kültürümüz de onlara farklı gelse bile ilginçlik konusunda yarışamayacağımız aşikar. İşte Thai halkının bazı ilginç özellikleri;

Eve geldiklerinde ilk olarak ayak yıkarlar

Thai halkı dışardan eve her geldiklerinde ayaklarını yıkarlar. Çok ilginç değil fakat güzel güzel bir özellik aslında. Odaya Thai’li bir kız ile geldiğinizde sizle konuşurken birden sesi tuvaletinden içinden yankılı gelmeye başlayabilir. Size söylemeden direk ayaklarını yıkamaya duşa girmiştir. Bu onlar için bir alışkanlık. Bunu kendilerine sorduğumda ayakların yer ile en çok temas eden organ olduğundan ötürü pis olduğunu ve ilk temizlenmesi gerektiğini söylerler. Bu anlayıştan ötürü Tayland’da ayağınızla bir şeyi özellikle Thai banknotlarını göstermeniz saygısız karşılanır. Çünkü banknotlarda kralın resmi vardır. Bunun yanında Tayland’da artık alışılmış bir kültür daha vardır. Odaya biriyle geldiğiniz zaman olaydan önce iki tarafta duş alır. Temizliğe önem gösterirler.

İki soru sorduğunuzda ikincisini cevap verir

Thai kadınları ile internetten chat ortamında konuşma fırsatı bulduysanız bunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Onlara art arda iki soru sorduğunuzda sadece ikincisine cevap vereceklerdir. Keşke ilk sorduğunuzu unutmasalar fakat ilk soru arada kaynıyor. Soru sorarken tek tek sormaya dikkat edin. Çok soru sorarsanız bazılara arada kaynayabilir. Sakin sakin, yavaş yavaş. Üzmeden, incitmeden.

Elbiselerinin altına şort giyerler

Thai kadınları elbise giymeyi çok severler ve çokta güzel durmaktadır. Kavruk ten üzerine nede güze yakıştırırlar o renkleri. Fakat bacım neden altına şort giyiyorsun. Değişik bir kültür, kendilerine sorduğumda diyorki rahat oluyor giyerken oramız buramız açılcak diye endişe etmiyoruz. Haklısında yani olmuyor anlıyor musun anlam veremiyorum. Ama sizi seviyorum.

Erkekler iki kat iç çamaşırı giyer

Yok hacı o kadar büyük alet edevatları yok aklınızda öyle bir soru olmasın. Bunların bi atasözü var iki birden her zaman daha iyidir diye ama da yani neden iki tane üst üste giyiyorsun. Önce normal slip üzerinede boxer çekerler biraz daha bol şort gibi. Sonra kat kat gezerler sıcakta. Birde şort giydiklerini düşün üç kat. Gofret misin mübarek. Sıcak olm hava.

Kötü olaylarda ve hayatlarındaki problemlerden bahsetmeyi sevmezler

Kötü olaylar herkesin başına gelir fakat bu insanlar başlarına gelen kötü olayı çok fazla büyütmeyi sevmiyorlar. Dillendirmezlerde. Ya da 5dk önce size azda olsa hayatındaki bazı olumsuzluklardan bahseden Thai bir kadını 5dk sonra neşeli espiriler şakalar yaparken görmeniz mümkün. Üzerlerine çok gitmeyin. Mesela bir buluşmaya geç geldiğinde yalan ya da doğru size neden geç geldiğini söyler fakat konuyu uzatmanız sadece onu yıpratacaktır. O aslında yaptığı hatanın farkında fakat ne sizi ne de kendini üzecek boğacak tartışmalarla vaktini harcamak istemiyor. Koy rahvan gitsin aga çok takmıyorlar. Git anlat bir Thailiye deki çok kötü günler geçiriyorum kusucam stresten, döner sana deki düşünme boşver. O düşünmüyor çünkü sana da aynısını yapman için verebileceği en haklı öneri sanırım.

Söylediklerinizi tekrar ederler

Komik bir şey söylediğinizde harfi harfine tekrar edip onlarda gülmeye başlıyor. İlk başta komik olduğu için gülerken tekrar ettiklerini düşündüm ama işin aslı öyle değilmiş. Amaç zaman kazanmak. Bir konuda konuşurken sizin dediklerinizi tekrar ettiğini fark ederseniz bilin ki kuracağı cümleyi toparlayamamış ve zaman kazanıyor.

İçecekleri soğuk olsa bile buz atarlar

Komik bir alışkanlık. Zaten klüplere gittiğinizde ortaya gelen kocaman buz kovasından anlarsınız. Diyelim ki içeceğine buz attı iki üç tane ve yarsını içti içinde hala buz var. O kalan yarım bardağı da buzluyorlar. Soğuk gelen her şeye ne olursa olsun buz atıyorlar. Sürekli yaz mevsimi hakim olduğundan olsa gerek bu bir alışkanlık haline gelmiş durumda.

Bazı ufak ilginçlikler:

  • KFC’yi elle değilde çatal bıçakla yerler.
  • Yemekle birlikte her zaman içecek söylerler. Yemek bittikten sonra içeceklerini içmeye başlarlar.
  • Yemek yerken ayakkabılarını çıkarmayı severIer.

Makale Puanı

0 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Araç çubuğuna atla